OSNOVNA ŠOLA MIREN NA GIRU

Minulo nedeljo je čez naše kraje po dolgih dvajsetih letih zopet zapeljala karavana najboljših kolesarjev na svetu – tekmovalci Gira d’Italia 2021. Na naši šoli smo bili na to pripravljeni, zato so učenci 7. b razreda pri pouku likovne umetnosti ustvarjali kolesarske majice v tipičnih barvah Gira.  Te so kasneje učenci 8. a razreda prilepili na lepenko in jih tako obtežili. Nazadnje smo jih v 9. a nanizali na vrvico, da so tvorile napis GIRO 2021.

Za pozdravni napis je bilo potrebno najti še pravšnje mesto in po spletu naključij je bilo to Plešivo v Goriških brdih. Plešivo leži prav tako kot Miren na meji z Italijo, in naše majice sem skupaj z domačini izobesil na majhno, belo stavbo nekdanje carinarnice. Naslednji dan so se kolesarji zapeljali mimo kar dvakrat, saj je tam skozi potekala 15. etapa s ciljem v Gorici. Zapisati moram, da so se prebivalci Goriških brd zelo dobro pripravili na sprejem kolesarjev; če že ni bilo vidnih rdečih odtenkov češenj, pa je bila zagotovo roza barva Gira.

Romeo STUBELJ, učitelj LUM