Spoštovani starši učencev matične osnovne šole Miren,

kot veste, se šolsko leto 2021/22 začne v sredo, 1. 9. 2021. Da bi bil začetek kar se da prijeten, vam ponujamo nekaj nasvetov in informacij:

• v šolo naj, v skladu z veljavnimi ukrepi za omejevanje širjenja korona virusa, prihajajo le zdravi učenci. Spremljevalci morate za vstop v šolske prostore zadostiti pogoju PCT;
  • zaradi gradnje nove športne dvorane bo prometni režim, vključno s parkiranjem, v  okolici šole zelo spremenjen. Na spletni strani si lahko ogledate ureditev. Zaradi varnosti vseh udeležencev vas prosimo za strpnost in razumevanje;
  • šolski avtobusni prevozi so urejeni in bodo vozače pripeljali pravočasno. 1. dan šole jutranjega varstva za mlajše učence NE bo;
  • zbor učencev in učiteljev bo ob 7.50 pod lipami, oziroma v avli, če nam jo bo zagodlo vreme. Učenci naj se pridružijo svojemu razredniku in sicer:

2.a:  Lučani Petrovčič                  6.a: Bogomirju Nemcu           8:a: Dunji Zorn

3.a:  Radi Nemec                         6.b: Mariji Božič                      8.b: Minki Markič

4.a: Lauri Čermelj                        7.a: Nadi Puhalić                    9.a: Gregorju Spačalu

5.a: Danijeli Kosovelj                   7.b: Tini Mavrič                      9.b: Marti Pavlin

• Po krajšem kulturnem programu bomo z delom nadaljevali v matičnih učilnicah. Učenci naj imajo s sabo šolsko torbo, prazno mapo, peresnico in šolske copate.
  • Učenci, ob vstopu v šolo je nujno razkuževanje rok. Vstopajte strpno, brez prerivanja. Skušajte ohranjati medsebojno razdaljo. Za preobuvanje upoštevajte navodila učitelja.  Maske si odstranite šele v matični učilnici.
  • Starši, prosimo, da se z otrokom dogovorite, ali je prvi dan že na kosilu, mlajši učenci pa tudi v podaljšanem bivanju.
  •  Vse aktivnosti v zvezi s poukom se na predmetni stopnji zaključijo po 6. šolski uri, na razredni stopnji pa po veljavnem urniku. V kolikor gre Vaš otrok prej domov (ne ostane v PB), mu to napišite v beležko.
  • Za vozače bo organiziran avtobusni prevoz. Tako v Bilje, kot na Kras bo avtobus odpeljal ob 13.35. Učenci iz Mirna greste takoj po pouku domov.

Od 2. septembra dalje pa se bo začelo zares.

– za učence od 1.do 3. raz. bo na matični šoli organizirano jutranje varstvo od 6.40 dalje v učilnici 1.razreda.

– učenci iz Mirna pridete v šolo najbolj zgodaj ob 7.40, pouk se začne ob 7.50 v matičnih učilnicah;

– učenci vozači se ob prihodu preobujete in odidete v matične učilnice. Med poukom in po pouku bo za vozače organizirano varstvo;

– za šolsko malico in kosila bo poskrbljeno od prvega dneva na način, kot vas bodo seznanili razredniki.

Pouk in vse ostale aktivnosti šole (JV, kosila, knjižnica, PB…) bodo potekali po urniku, ki ga boste dobili prvi dan skladno z navodili, ki vam jih bodo posredovali razredniki.

Zunanji obiskovalci šole svoj obisk na šoli (v upravi, ŠSS ali pri razrednikih) predhodno najavite na telefonsko številko tajništva. Za vsak primer bomo vodili poimensko evidenco obiskovalcev.

Veselimo se, da bomo zopet skupaj v šoli osvajali nova znanja na vseh področjih, sklepali nova prijateljstva ter se veselili vseh majhnih in velikih uspehov.

Ravnateljica s strokovnim zborom

1. šolski dan na POŠ Bilje

Drage učenke in učenci, veselimo se ponovnega srečanja z vami, zato vas v novem šolskem letu pričakujemo v sredo, 1. 9. 2021.

Program za učence od 2. do 5. razreda se bo začel ob 8.uri.

Šolska vrata pa bodo odprta od 7.30 dalje.

Prvošolci bodo prvič zakorakali v šolo ob 9.00, kjer jih bomo pričakali s slavnostnim sprejemom.

Učenci prinesete s seboj prazno šolsko torbo, mapo, peresnico in copate.

Na prvi šolski dan bo organizirana šolska prehrana in podaljšano bivanje.

Jutranje varstvo bo potekalo za učence od 1. do 3. razreda

od četrka, 2. 9. 2020 od 6.40 dalje.

Zaradi preprečevanja širjenja Koronavirusa velja ob vstopu v šolski okoliš enak protokol kot ob zaključku preteklega šolskega leta.

Vsi zaposleni na šoli se bomo prizadevali, da bomo učencem zagotovili varno, zdravo in vzpodbudno učno okolje.

Želimo vam prijeten začetek in uspešno šolsko leto.

Učiteljice Podružnične OŠ Bilje

1. šolski dan na POŠ Kostanjevica na Krasu

Poletne počitnice se bližajo h koncu in pred nami je prvi šolski dan. To je dan, ko se ponovno napolnijo učilnice ter  polni energije in moči zakorakamo v novo šolsko leto.

Začetek pouka v novem šolskem letu bo za učence od 2. do 5. razreda v sredo, 1. 9. 2021, s pričetkom ob 8. uri.

Prvošolci bodo prvič zakorakali v šolo ob 10.30, kjer jih čaka slavnostni sprejem.

Učenci prinesejo s seboj šolsko torbo s potrebščinami in šolske copate.

Na prvi šolski dan bo organizirana šolska prehrana in podaljšano bivanje.

Šolski avtobus bo učence pripeljal v šolo po običajnem voznem redu, iz Kostanjevice pa bo odhod avtobusa ob 15.00 uri.

Zaradi preprečevanja širjena Koronavirusa velja ob vstopu v šolski okoliš enak protokol kot ob zaključku preteklega šolskega leta.

Učiteljice Podružnične osnove šole Kostanjevica

Sprejem prvošolcev na matični šoli v Mirnu

Naše najmlajše učence – prvošolce, pa tudi njihove starše, na matični šoli nestrpno pričakujemo 1. septembra, ob 10.00.

Po krajšem kulturnem programu na prostem, bo razredničarka popeljala učence na ogled njihove matične učilnice, starši pa boste na svoje nadobudne šolarje počakali pred šolo.

Prosimo vas, da med tem ohranjate varnostno razdaljo, da v šolske prostore NE vstopate in da na območju šole nosite zaščitne maske.

Po zaključku uvodnega dogodka boste s svojim šolarjem odšli domov, saj zanje tega dne NE BO podaljšanega bivanja.

—– ***** —–

Za vse starše in morebitne obiskovalce šole prosimo, da pri vstopanju na območje šolskega prostora spoštujete protokol PTC in da ohranjate medsebojno varnostno razdaljo. Hvala vam.