Tekmovanja iz znanja zgodovine se udeležuje okoli 7.000 učencev iz vse države. Od 20 prijavljenih učencev na naši šoli se je tekmovanja udeležilo 13 učencev, od tega 10 iz 9. razreda.

Učenke Manca Kolavčič, Katarina Vidič in Maša Šekli so na šolskem tekmovanju prejele bronasta priznanja.

Srebrno priznanje je dobila Manca Kolavčič.

Skladno s Pravilnikom se je učenka uvrstila na državno tekmovanje in dosegla zlato priznanje.

Poudariti je potrebno obsežnost in zahtevnost gradiva. Gre za 91 strani popolnoma strokovne literature in radijsko dokumentarno oddajo Keramika iz časov Rimljanov.

Upam si trditi – fakultetni izpit iz pozne antike.

Manca je dosegla absolutno 8. najboljši rezultat od 117 uvrščenih tekmovalcev 9. razreda na državno tekmovanje. Vložila je velikanski trud in dosegla izjemen uspeh. Poklon, Manca!

Zapisal: Bogo Nemec

“Za lep uspeh iskreno čestitam vsem tekmovalcem in učitelju zgodovine Bogomirju Nemcu; posebna čestitka pa gre učenki Manci Kolavčič, ki je dosegla zlato priznanje na državnem tekmovanju.” Ravnateljica, mag. Nikolaja Munih