V soboto, 6. 5. 2023, smo v Kostanjevici na Krasu obnavljali suhi zid v bližini šole in tako ustvarili učilnico na prostem.

Obnova suhega zidu je potekala pod okriljem Partnerstva kraške suhozidne gradnje in zavoda za celostni razvoj Anima Mundi. Akcija, ki poteka skozi ves dan se imenuje Kamenton. Beseda izhaja iz besede maraton, ravno zato, ker akcija poteka ves dan. V celotnem dnevu se je izmenjalo 10 kraških šol iz zamejstva in iz naše strani meje. Začetek obnove smo pričeli domačini – učenci POŠ Kostanjevica, njihovi starši in večina učiteljic. V celem dnevu pa se je izmenjalo kar petinsedemdeset otrok.

Obnovili smo 17,6m dolg suhi zid.

Med zidanjem smo imeli tudi sladke prigrizke, sadje in pijačo. Za to so poskrbele okoliške gospodinje in naša kuharica Sanela.

Vsi učenci POŠ Kostanjevica na Krasu in njihove učiteljice se vsem udeležencem iskreno zahvaljujemo.

Zapisala: Alenka Godnik