15. 2. mednarodni dan boja proti otroškemu raku.

KRATEK UTRINEK IZ HEMATO-ONKOLOŠKE ČAKALNICE
Bilo je mrzlo februarsko jutro. V čakalnico hemato-onkološke ambulante v Ljubljani je prišla mama z vozičkom. V vozičku je sedel fantek star približno 3 leta, brez lask in zelo žalosten. Ko je medicinska sestra prišla iz ambulante, je ni želel pozdraviti. Gledal je v tla.

Sestra ga je ogovorila: “Pridi, ti bom pokazala, kaj smo danes dobili.”
Fantek je vstal. Na glavi je imel veliko brazgotino in zelo težko je hodil.
Čez nekaj trenutkov je bilo iz ambulante slišati vrisk veselja. Fantek je ven prišel nasmejan, z dvema lizikama v rokah in ponavljal: “Glej, kaj sem jaz dobil!”

Lizika ima v tej ambulanti res veliko vrednost.
Tudi mi smo pripomogli k temu nasmešku, saj smo zbrali res veliko lizik, ki jih bomo v petek, 11. 3. nesli na pediatrično kliniko.

Srčna HVALA za sodelovanje in za vse lizike.

PA ŠE TO…

Ali veste, kdo so junaki 3. nadstropja?

To je društvo otrok in njihovih staršev, ki bolehajo za rakom. To društvo nas je seznanilo, da je 15. februar mednarodni dan boja proti otroškemu raku. V šoli v Kostanjevici smo si v podporo bolnim otrokom nadeli zlate pentlje.

Zapisala: Alenka Godnik