Na Podružnični šoli Bilje smo se v lanskem šolskem letu v sklopu Unesco projekta Dediščina v rokah mladih – mladi posvojijo spomenik zaobljubili, da bomo tradicionalna pustna lika iz Bilj »posvojili« ter ju ohranjali v naših dejavnostih ter spominih. Obljubo smo držali in se tudi letos posvetili Grlekinu in Gobotu, ki sta zadnje čase že tonila v pozabo.

V ponedeljek pred pustom smo medse povabili domačina Hilarija Kosto, ki nam je na slikovit način predstavil pustovanje v Biljah nekoč ter nam prinesel v pogled pustno obleko Grlekina.

Barvitost Grlekina nas je spodbudila k ustvarjanju, zato smo ga upodobili na različne načine.

Pustovanje smo zaključili na pustni torek s predstavitvijo slovenskih pustnih mask ter pustnim sprevodom po vasi.

Želimo si, da so naše pustne šeme prinesle v vas pomlad, veselje, srečo in predvsem zdravja.

Zapisala Matejka Bavčar, šolski koordinator Unesca