Mednarodni dan prostovoljstva, ki ga praznujemo 5.  decembra smo  obeležili v   sejni dvorani Občine Miren-Kostanjevica z upoštevanjem vseh ukrepov za preprečevanje okužb.

Učenci  4. in 5.razreda Podružnične šole Bilje sta pozdravila župan  Občine Miren-Kostanjevica, Mauricij Humar  in ravnateljica osnovne šole Miren, mag Nikolaja Munih prof.def..

Na prisrčnem sprejemu je pogovor potekal o  pomenu in vrednotah prostovoljstva.

Ob zaključku  se je župan prostovoljcem zahvalil za njihovo prizadevnost  in za razumevanje potreb starejših sokrajanov Kot majhno pozornost jim je poklonil priložnostna darilca,

Ravnateljica je  prostovoljcem ob čestitki za praznik vseh prostovoljk in prostovoljcev zaželela, da tudi v prihodnosti delajo dobro za posameznike in celotno družbo.

V šoli so se prostovoljci razveselili darilca  Krajevne organizacije RK Bilje.

Predsednica KORK Bilje, Boža Silva Marega se je prostovoljcem zahvalila za dobrodelnost v lokalni skupnosti.

Zahvalila bi se  ravnateljici OŠ Miren, Nikolaji Munih, predsednici Silvi Boži Marega in vsem članom KO RK Bilje, županu Občine Miren-Kostanjevica g. Mauriciju Humarju za podporo, spodbude in dobrosrčnost do vseh prostovoljcev.

Lilijana Kavčič