Na Podružnični osnovni šoli Kostanjevica smo obeležili Evropski šolski športni dan. Naročil smo super sončno vreme in se podali na vaško igrišče v Kostanjevici. Uživali smo v različnih vrstah iger in dejavnostih: mavrično padalo, igre nekoč, poligoni, košarka in še marsikaj. Predvsem pa je bilo veliko razigranosti, smeha in dobre volje.

V tem tednu smo tudi obeležili Mednarodni dan miru. Ob tej priložnosti poteka širom po svetu akcija sajenja dreves.

Otroci in mladi celega sveta želijo z dejanjem posaditve drevesa prispevati k razvoju ekologije ter izraziti željo po trajnem miru v svetu v sklopu mednarodnega sodelovanja.

Tudi učenci in učitelji Podružnične šole Kostanjevica smo v sredo, 21. 9. 2022, pred našo šolo posadili DREVO MIRU – ČRNI HRAST.

Skupaj želimo izraziti skrb do narave ter

si v simboličnem pomenu prizadevati za mir v svetu.

Zapisala: Nives Zelenjak